Registration

6th Alsa PRO Cup, 13/14. April 2019.

Prematch Squad 1

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Zlatko Reder Serbia Minor Classic Super Senior
Matjaž Hozjan Slovenia Minor Classic Regular
Grega Mestek Slovenia Minor Production Optics Regular
Dejan Čadej Slovenia Minor Production Regular
Igor Kozmelj Slovenia Minor Standard Regular
Marko Paunović Slovenia Minor Classic Senior
Andrija Petković Serbia Minor Production Regular

Prematch Squad 2

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Bojan Selko Slovenia Minor Classic Regular
Marko Cussigh Slovenia Minor Standard Regular
Gregor Auguštin Slovenia Minor Production Regular
Hrvoje Marić Croatia Minor Classic Regular
Vladimir Djukanovic Serbia Minor Classic Regular
Boštjan Pavlič Slovenia Major Standard Regular
Ivana Štrbac Croatia Minor Classic Lady

Prematch Squad 3

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Gregor Gabrijel Slovenia Minor Production Regular
Robert Karažija Slovenia Major Open Senior
Klavdij Lapajne Slovenia Minor Revolver Senior
Milan Pantic Serbia Minor Standard Regular
Borut Kralj Slovenia Minor Standard Regular
Davor Prakatur Croatia Minor Production Regular
Martin Zoran Slovenia Minor Standard Regular

Prematch Squad 4

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Ognjen Stevilović Serbia Minor Production Regular
Andrej Skof Slovenia Minor Production Optics Senior
Igor Perić Croatia Minor Production Regular
Igor Kocjančič Slovenia Minor Standard Regular
Hrvoje Bertović Croatia Minor Production Senior
Ivan Kopčić Croatia Minor Production Regular
Luka Avramovic Serbia Minor Production Regular

Prematch Squad 5

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Claudio Napolitano Italy Minor Production Regular
Alessandro Fantinati Italy Minor Production Regular
Daniele Consoli Italy Minor Production Regular
Vaso Perovic Montenegro Minor Standard Regular
Velizar Darmanovic Montenegro Minor Production Optics Senior
Vladimir Vojinovic Montenegro Minor Production Regular

Prematch Squad 6

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Dejan Radevic Montenegro Minor Standard Regular
Akos Hajtman Slovakia Minor Standard Regular
Csila Drenkova Slovakia Minor Standard Lady
Marcin Ciesielski Hungary Major Standard Regular
Gábor Sötét Hungary Minor Standard Regular
Mária Kormányos Hungary Minor Standard Lady
Peter Kolarits Hungary Major Open Senior

Prematch Squad 7

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Goran Nešić Serbia Minor Production Senior
Mile Djoric Sweden Minor Production Regular
Christian Kjellstrom Sweden Minor Standard Regular
Dragan Ćaćić Serbia Minor Production Regular
Srbislav Stojšić Serbia Minor Production Senior
Marko Sremčev Serbia Minor Production Regular
Milan Ćurčija Serbia Minor Production Regular
Marko Kovačević Serbia Minor Production Regular
Filip Aleksic Serbia Minor Production Regular

Main match Squad 1

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Jože Kodrič Slovenia Minor Production Senior
Miran Jazbinsek Slovenia Minor Production Regular
Andrej Lekše Slovenia Minor Production Regular
Franc Kolarič Slovenia Minor Production Senior
Tomaž Jevnik Slovenia Minor Production Regular
Zeljko Vujcic Serbia Minor Production Regular
Sasa Jasika Serbia Minor Production Regular
Bogdan Vujcic Serbia Minor Production Junior
Nenad Milosevic Serbia Minor Production Regular
Aleksa Rakic Serbia Minor Production Junior

Main match Squad 2

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Milos Vojinovic Serbia Minor Production Regular
Petar Sakala Serbia Minor Production Regular
STANKA PEJOVIĆ Serbia Minor Production Lady
TEODORA VUKAŠINOVIĆ Serbia Minor Production Lady
TRLAJIĆ SANJA Serbia Minor Production Lady
SLAVIŠA ARSENIJEVIĆ Serbia Minor Production Senior
SREĆKO USANOVIĆ Serbia Minor Production Regular
DJORDJE POLEDICA Serbia Minor Production Regular
Tsanko Bliznakov Bulgaria Minor Standard Regular
Kostadin Toshev Bulgaria Minor Production Regular
Aleksandar Stoykin Bulgaria Minor Production Regular

Main match Squad 3

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Ana Viši Bujak Serbia Minor Production Lady
Christos Romanos Greece Minor Standard Senior
Evagelia Fotoglou Greece Major Open Lady
Jelena Savkovic Serbia Minor Classic Lady
Dimitris Papafloratos Greece Minor Standard Regular
Dejan Lazarevic Serbia Minor Production Regular
Nenad Pavlicic Montenegro Minor Production Regular
Milos Prascevic Montenegro Minor Standard Regular
Darko Rajković Montenegro Minor Production Regular
Sasa Vujosevic Montenegro Minor Production Regular
Dejo Radevic Montenegro Minor Standard Regular

Main match Squad 4

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Abdulrahman Alhamidan Kuwait Minor Production Regular
Bosko Savkovic Serbia Minor Production Regular
Bojan Sekulic Serbia Minor Production Regular
Faisal Alqallaf Kuwait Minor Production Regular
Igor Jankovic Serbia Minor Standard Regular
Nenad Grujic Serbia Minor Open Regular
Ivan Bulajic Serbia Minor Standard Regular
Jovan Amanovic Serbia Minor Production Regular
Marjan Dzonic Serbia Minor Production Optics Regular
Milenko Pantic Serbia Minor Production Regular
Vukasin Gusic Serbia Minor Production Regular

Main match Squad 5

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Marko Đuković Serbia Major Standard Regular
Vladimir Petrović Serbia Major Standard Regular
Nikola Jovanović Serbia Minor Production Regular
Milan Radisavljević Serbia Minor Production Regular
Mirko Stupar Serbia Minor Production Regular
Drasko Pantovic Serbia Major Standard Regular
Nadia Subu Serbia Minor Standard Lady
Slavko Obradović Serbia Major Standard Regular
Marko Rodić Serbia Minor Standard Regular
Ivan Stojanović Serbia Minor Standard Regular
Ivan Perić Serbia Minor Production Regular

Main match Squad 6

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Darko Bugarin Bosnia and Herzegovina Minor Production Regular
Dragan Mišanović Bosnia and Herzegovina Major Standard Regular
Ahmed Brkić Bosnia and Herzegovina Minor Production Regular
Turek Stevo Croatia Minor Production Regular
Avdo Miladin Bosnia and Herzegovina Minor Production Regular
Emir Tanovic Bosnia and Herzegovina Minor Production Regular
Todor Terziyski Bulgaria Major Open Regular
Tsvetan Pavlov Bulgaria Major Standard Regular
Veselin Draganov Bulgaria Minor Production Regular
Aleksandar Punos Serbia Minor Production Regular
Dragan Filipović Serbia Minor Production Regular

Main match Squad 7

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Milos Kracun Serbia Major Revolver Regular
Dusan Zivkovic Serbia Minor Production Regular
Nikola Pavkovic Serbia Minor Production Regular
Nenad Milic Serbia Minor Production Regular
Sergey Starchenko Montenegro Minor Production Regular
Vadim Shirin Montenegro Minor Production Regular
Dmitry Mikheev Montenegro Minor Production Regular
Marko Filimanovic Montenegro Major Standard Regular
Dragan Radovic Montenegro Minor Standard Regular
Nenad Rakic Serbia Major Revolver Regular
Mladen Šebalj Croatia Minor Production Optics Regular

Main match Squad 8

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Robert Cernigoj Slovenia Minor Classic Regular
Aleš Šinko Slovenia Minor Production Optics Regular
BÁRKÁNYI László Hungary Major Open Senior
Tóth Zoltán Hungary Minor Standard Senior
Maszlay Lajos Hungary Minor Standard Regular
Maks Hvalec Slovenia Minor Production Regular
Tadeja Vončina Slovenia Minor Production Lady
Krsto Pajovic Montenegro Minor Production Senior
Ilić Ilija Montenegro Minor Standard Senior
Enej Gasparin Slovenia Major Open Regular
Anton Rozina Slovenia Minor Production Regular

Main match Squad 9

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Uroš Jereb Slovenia Major Standard Senior
Davor Majstorović Croatia Minor Production Regular
Goran Šarić Croatia Minor Production Senior
Franci Zdešar Slovenia Major Standard Senior
Bruno Leban Slovenia Major Open Senior
Saša Šunjevarić Serbia Minor Production Regular
Robert-Zoran Jonjić Croatia Minor Production Regular
Bicskei Bea Hungary Minor Standard Lady
Serghei Maznev Moldova Minor Production Junior
Zbygniew Koprowski Poland Minor Production Regular
Ratko Ivanović Serbia Minor Standard Super Senior

Main match Squad 10

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Zuzana Botková Slovakia Minor Standard Lady
Zoltan Sajgo Hungary Minor Standard Regular
Alexander Szabo Slovakia Major Open Senior
Fers Sándor Hungary Major Standard Regular
Marek Stelmaszczyk Poland Minor Production Regular
Michał Stelmaszczyk Poland Minor Standard Regular
Tímea Salamon Hungary Minor Production Lady
Zoltan Molnar Hungary Major Standard Senior
Mia Cvjetanović Croatia Minor Production Lady
Josip Anić Croatia Minor Production Senior
Dejan Praunsperger Croatia Minor Production Regular

Main match Squad 11

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Mark Szegedi Hungary Minor Classic Regular
Bence Szegedi Hungary Major Standard Junior
Mihaly Bobaly Hungary Minor Classic Senior
Angel Angelov Slovakia Minor Standard Regular
Edin Ramovic Montenegro Minor Production Regular
Ljubo Vujičić Montenegro Minor Production Regular
Željko Vuković Montenegro Minor Production Regular
Darko Dumendžić Croatia Minor Production Regular
Robert Međugorac Croatia Minor Production Regular
Milan Radonjić Montenegro Minor Production Regular
Katalin Bodo Hungary Minor Standard Lady

Main match Squad 12

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Ljubisa Momcilovic Serbia Minor Production Regular
Snezana Momcilovic Serbia Minor Production Lady
Spasoje Vulevic Serbia Major Standard Regular
Dragan Barasin Serbia Major Standard Regular
Goran Stojanovic Serbia Minor Standard Regular
Dejan Nikolic Serbia Minor Standard Regular
Vladan Mirkovic Serbia Minor Standard Regular
Miroslav Blagojevic Serbia Minor Production Regular
Nikola Mesarec Serbia Minor Production Regular
Aleksandar Maricic Serbia Minor Production Regular
Miljan Malis Serbia Minor Production Regular

Main match Squad 13

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Mustafa Bukva Bosnia and Herzegovina Minor Production Regular
Jesenka Rešidović Bosnia and Herzegovina Minor Production Lady
Emina Cerić Bosnia and Herzegovina Minor Production Lady
Benjamin Gadžo Bosnia and Herzegovina Minor Production Regular
Adi Alić Bosnia and Herzegovina Minor Production Regular
Jakub Čehić Bosnia and Herzegovina Minor Production Regular
Amar Agetović Bosnia and Herzegovina Minor Production Regular
Nermin Karišik Bosnia and Herzegovina Minor Production Regular
Haris Hodžić Bosnia and Herzegovina Minor Production Regular
Sebastian Gutiu Romania Minor Production Regular

Main match Squad 14

First Name Last Name IPSC Region Factor Division Category
Vukota Djukic Serbia Minor Production Regular
Miroslav Milovanovic Serbia Minor Production Regular
Milovan Jankovic Serbia Minor Production Regular
Igor Ignjatovic Serbia Minor Production Regular
Branislav Bulatovic Serbia Minor Production Regular
Dragan Nikic Serbia Minor Production Regular
Milovan Jankovic Serbia Minor Production Regular
Mico Vorkapic Serbia Minor Production Regular
Igor Novakovic Serbia Minor Production Regular
Natasa Jovanovic Serbia Minor Production Regular
Slavoljub Kojović Serbia Minor Standard Senior